سایت تخصصی پایان نامه های دانشگاهی

سایت تخصصی بررسی پایان نامه های دانشگاهی

سایت تخصصی پایان نامه های دانشگاهی

سایت تخصصی بررسی پایان نامه های دانشگاهی

لینک های سایت دانلود پایان نامه و سمینار ارشد – سبز فایل : دانلود پایان نامه حقوق - دانلود پایان نامه مدیریت - دانلود پایان نامه روانشناسی

پایان نامه های کارشناسی ارشد خرید و فروش و معاوضه پایان نامه آرشیو پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج)رشته حسابداری مدیریت دولتی بازرگانی مالی منابع انسانی زنجیره تامین حقوق جزا جرم شناسی بین الملل خصوصی عمومی برق قدرت مواد نساجی هنر هوافضا مقاله isi فناوری اطلاعات علوم ارتباطات معماری و شهرسازی برنامه ریزی شهری ریاضی زیست شناسی کشاورزی تربیت بدنی بازاریابی گرافیک پژوهش هنر تبدیل انرژی مشاوره ساخت و تولید صنایع غذایی رایگان پروژه تحقیق پژوهش مقاله پلیمر سمینار

آخرین مطالب

 دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 

 شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی

 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

 

دولت و زیربنا

سیاستها، استراتژیها و برنامه‌های دولت اثر مهمی بر بهره‌وری سازمانها از راههای زیر می‌گذارند: عملکرد و کارایی دستگاههای دولتی، مقررات دولتی نظیر سیاستهای کنترل قیمت، ملیات و مزد و حقوق، حمل و نقل و ارتباطات، انرژی، اقدامات مالی و بانکی، کنترل ارزی، مقررات محیط زیست؛ اعطای کمک و سوبسید و…. بسیاری از تغییرات ساختاری که بر بهره‌وری تأثیر می‌گذارد ناشی از وضع قوانین و مقررات و عملکرد نهادهای دولتی است(خاکی، 1386، ص 51).

2-2-13 عوامل درون سازمانی اصلی مؤثر بر بهره‌وری

2-2-13-1 تجزیه و تحلیل مشاغل سازمان

اساسی‌ترین اقدام برای افزایش بهره‌وری فردی و شغلی کارکنان یک سازمان، تجزیه و تحلیل علمی مشاغل آن سازمان است. به فنون مربوط به جمع‌آوری و ارایة اطلاعات لازم در زمینة جنبه‌های گوناگون یک شغل و تعیین وظایف گوناگون متصدی شغل و ویژگیهای شخصیتی (شناختی، هیجانی و حرکتی) لازم برای انجام آن وظایف، تجزیه و تحلیل شغل گفته می‌شود با استفاده از نتایج مربوط به تجزیه و تحلیل مشاغل یک سازمان می‌توان آزمونهای استخدامی را تهیه کرد، انتخاب و گزنیش کارکنان را به شیوة علمی انجام داد، دوره‌های آموزشی اثربخش را تشکیل داد، ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان را به درستی انجام داد (ساعتچی،1374، ص80).

2-2-13-2  انتخاب علمی کارکنان مورد نیاز

اگر خواهان انتخاب مناسبترین فرد برای تصدی یک شغل هستیم، لازم است براساس نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل شغل مورد نظر:

  • ویژگیهای شخصیتی (شناختی، هیجانی و حرکتی) لازم برای انجام دادن وظایف شغلی را مشخص کرده باشیم،
  • نیمرخ روانی کارکنان موفق را در آن شغل خاص ترسیم کنیم،
  • شیوه‌های علمی برای اندازه‌گیری هر ویژگی شخصیتی را تعیین کنیم،
  • معیارهای علمی هر روش اندازه‌گیری را مشخص سازیم،
  • اعتبار و پایایی ابزارهای سنجش را محاسبه کنیم

اطمینان حاصل کنیم که کلیه این اقدامات به وسیلة متخصصان و روانشناسان صنعتی – سازمانی و به ویژة به وسیله روانشناسان کارکنان[1] انجام گرفته است (ساعتچی،1374، ص90)

2-2-13-3  طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی اثربخش

فرایند آموزش شامل همة کوششهایی است که در جهت رشد و بهبود عملکرد کارکنان یک سازمان در شغل کنونی خود یا در شغلی که در آینده به عهدة آنان گذاشته خواهد شد، صورت می‌پذیرد. برای ارزیابی میزان اثربخشی یک دورة آموزشی باید میزان پاسخگویی آن دوره را نسبت به نیازهای آموزشی شرکت‌کنندگان در آن دورة آموزشی خاص اندازه‌گیری کرد. بنابراین، طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی کارکنان باید به گونه‌ای انجام گیرد که: (1) در جهت هدفهای سازمان محل کار کارکنان باشد و (2) هدفهای مورد نظر و نیازهای آموزشی شرکت کنندگان را مَد نظر داشته باشد.

[1]– Personnel Psychologist

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

8 سؤال تحقیق

سوال اصلی این تحقیق عبارت است از :” عوامل تاثیرگذار بر بهره وری کارشناسان فنی دهیاریها کدامند و میزان تاثیر هر کدام چقدر است؟”

10 اهداف تحقیق

1-10-1 هدف اصلی

تحقیق حاضر شناسایی عوامل موثر بر بهره وری کارشناسان فنی دهیاریهای استان گیلان می باشد.

1-10-2 هدف فرعی

اولویت بندی عوامل شناسایی شده و ارائه مدل

 
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۰۶/۱۴
مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی